
Bal karnawałowy 2021
6 lutego 2021
Dzień matematyczny w grupie błękitnej
19 marca 2021Eksperyment chemiczny w grupie zielonej
W naszym przedszkolu realizowana jest idea Planu Daltońskiego, który został opracowany przez Helen Parkhurst. Jego filarami są: odpowiedzialność, samodzielność i współpraca.
Plan daltoński stwarza możliwości do niezależnej i samodzielnej pracy każdego dziecka. Dziecko ma możliwość działania, mierzenia się z materią edukacyjną i społeczną a nie sięgania wyłącznie po gotowe rozwiązania. Poszukuje, bada świat i wyciąga wnioski. Proces edukacji wg. planu daltońskiego jest wizualizowany, co pozwala dzieciom lepiej zrozumieć i zapamiętać zasady funkcjonowania w miejscu, w którym przebywają, czyli w przedszkolu.
Dzisiejszego dnia dzieci z grupy zielonej miały możliwość samodzielnego wykonania eksperymentu chemicznego, który polegał na otrzymaniu kolorów. Dzieci były bardzo podekscytowane. Korzystanie z probówek, pipetek, lejków sprawiło im niebywałą radość.